تصور کنید شما در کنار گردونه ایستاده‏‌اید، اما سر و کله چمدانتان پیدا نمی‌‏شود! قبل از اینکه با چنین شرایطی مواجه شوید، مطالعه راه‌حل‌هایی در این مورد خالی از لطف نیست…

شاید باورکردنی نباشد که میلیون‏‌ها چمدان تحویل شده در جریان ترانزیت یا گم می‎شوند و یا آسیب می‎بیند. وقتی چمدان‌مان را تحویل می‏‌دهیم انتظار داریم که دوباره آن را در مقصد ببینیم. اما اگر چمدانتان در مقصد نبود چه‌ کاری باید انجام دهید؟

با وجود اینکه امروزه در اغلب فرودگاههای پیشرفته دنیا، کمتر رخ می دهد که چمدانی در پرواز گم شود و بیشتر چمدانهای گمشده طی ۲۴ ساعت اول دوباره به صاحبشان بازگردانده می‌‏شوند اما چمدانهایی نیز وجود دارند که سرگذشتشان برای همیشه مبهم باقی می ماند.
اگر چمدان خود را به هر دلیلی پس از پرواز، در مقصد نیافتید، سه کار وجود دارد که می بایست حتماً آنها را انجام دهید.

۱-  قبل از خروج از فرودگاه، گم شدن چمدان خود را اطلاع و تشریفات اداری را انجام دهید.

قبل از ترک فرودگاه، یکی از اعضای کارکنان شرکت هواپیمایی یا پیشخوان خدمات مشتری را پیدا کنید و فرم PIR (گزارش بی‏‌نظمی در خصوص اموال) را تکمیل نمایید. حتی اگر به شما گفته شد که کیفتان با پرواز بعدی وارد می‎شود هم، فرم شکایت را پر کنید. در این فرم می‌بایست اطلاعاتی از قبیل ارزش تقریبی لوازم موجود در چمدان، فرودگاه مبدأ، مقصد، شماره پرواز، آدرس محل اقامت در کشور مقصد، شماره تلفن تماس و شماره پاسپورتتان را در اختیار نماینده ایرلاین مربوطه قرار دهید. وجود این فرم، به همراه برچسب (اتیکت) چمدانی که قبل از پرواز، تحویل گرفته‎اید و معمولاً به بلیط سفر یا روی پاسپورت چسبانده می‎شود، برای تقاضای غرامت از فرودگاه یا بیمه ضروری است. توجه داشته باشید که شما باید در طی هفت روز کتباً مطالبه خسارت کنید چراکه PIR به‌خودی‌خود یک مطالبه خسارت به حساب نمی‌آید.

۲-  برای محتویات چمدان خود درخواست غرامت نمایید.

بهتر است برای تهیه ملزومات ضروری خود در سفر، به خصوص مسافرتهای خارجی، مقداری پول نقد از شرکت هواپیمایی مربوطه درخواست نمایید و یا اینکه ملزومات را خریداری کنید و با ارائه رسید خرید خود، تقاضای بازپرداخت نمایید.
این نکته را نیز در نظر بگیرید که نمی‌توان از شرکتهای هواپیمایی انتظار سخاوت بیش از حد داشت؛ این شرکتها معمولاً در سفر به شهری که در آن زندگی می‌کنید، چندان جوابگو نیستند، چراکه فرض را بر این می‌گیرند که هرآنچه که ممکن است مورد نیازتان قرار بگیرد، در خانه‌ خود دارید.

۳- برای دریافت چمدان مدارک لازم را همراه خود به فرودگاه ببرید.

اگر تماسی از فرودگاه در خصوص پیدا شدن چمدانتان دریافت کردید، به همراه داشتن همه رسیدها و برچسب‌ها و اصل پاسپورت خود را فراموش نکنید. در بهترین حالت، وقتی کیفتان پیدا شود شرکت هواپیمایی به هزینه خودش کیف را برای شما ارسال خواهد کرد و در بدترین حالت، ۲۱ روز طول خواهد کشید تا شرکت هواپیمایی تایید کند که کیف شما گم شده است که در این حال، شما واجد شرایط دریافت غرامت خواهید بود و می‌بایست در این خصوص کتباً اقدام نمایید.

نکاتی که قبل از تحویل بار باید رعایت کنید

  • با استفاده از تلفن همراهتان یک عکس از چمدانتان بگیرید. یک عکس گویاتر از هزار جمله توضیحی است. در صورتی که مشکلی برای چمدانتان پیش بیاید یا گم شود براحتی می توانید عکس آن را به مسئولین نشان دهید.
  • نام و تلفن تماستان را روی تکه کاغذی بنویسید و روی چمدان، جایی که قابل دید باشد بچسبانید. در این صورت اگر چمدانتان گم شود ایرلاین سریع تر می تواند صاحبش را پیدا کند و آن را به دست شما برساند.
  • هرچند فرض بر این است که چمدان صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید، اما یکبار دیگر وسایل داخل چمدانتان را چک کنید. اگر وسیله یا شی بسیار باارزشی دارید که از دست دادن آن را نمی توانید تحمل کنید، (در صورت امکان) آن را در کیف دستی با خود به داخل کابین ببرید.
  • وقتی چمدانتان را به قسمت بار تحویل می دهید رسیدی حاوی اطلاعات بار تحویل می گیرید. این رسید را تا آخر سفر صحیح و سالم نگه دارید. در صورتی که چمدانتان گم شود این رسید را لازم خواهید داشت.