شاید بارها عنوان VIP به گوش‌تان خورده باشد اما آیا درباره‌ی خدمات CIP فرودگاهی هم چیزی شنیده‌اید؟ خدمات CIP فرودگاهی برای آن دسته از افراد در نظر گرفته شده که دلشان می‌خواهد در فرودگاه خدمات ویژه بگیرند و بدون دردسرها و مراحل مختلف تهیه بلیط تا تحویل بار، به راحتی سوار هواپیما شوند.

📎تحویل بار و چمدان: اگر زمانی که بلیط پروازتان را خریداری می‌کنید، برای دریافت CIP هم درخواست بدهید، به محض ورودتان به فرودگاه از خدمات آن بهره خواهید برد. همین که وارد فرودگاه شوید، پرسنل CIP چمدان و بارهایتان را تحویل می‌گیرند و شما را به سالن CIP هدایت می‌کنند. از این به بعد تا پایان سفر دیگر مجبور نخواهید بود، چمدان‌ و بارتان را با خودتان این طرف و آن طرف بکشید.

📎چک این و صدور کارت پرواز: کارکنان بخش CIP بعد از چمدان و بار، مدارک‌تان را تحویل می‌گیرند تا مراحل دریافت کارت پروازتان را انجام دهند.

📎جای مناسب برای استراحت: از آن‌جایی که همیشه باید حداقل ۲ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، با دریافت خدمات CIP، تمام کارهایتان در فرودگاه توسط پرسنل CIP انجام می‌شود و می‌توانید این زمان را به استراحت بگذرانید. سالن راحت، مجلل و تمیز CIP مکان مناسبی برای سپری کردن زمان پیش از پرواز است. تمام شرایط رفاهی برای استراحتی هرچند کوتاه، در این سالن فراهم شده است.

📎پذیرایی CIP فرودگاه مهرآباد: طی مدت انتظار برای پرواز، با انواع اسنک‌های لذیذ، شیرینی‌ها خوشمزه و نوشیدنی‌های گوارا از شما پذیرایی می‌شود.

📎سوییت‌های مجهز: اگر مدت زمان انتظارتان بیشتر باشد، می‌توانید برای استراحتی طولانی‌تر به سوئیت‌های سالن CIP بروید. این سوئیت‌ها، مجهز به تختخواب‌هایی راحت، سرویس بهداشتی و تلویزیون هستند و به جای رفتن به هتل می‌توانید از این سوییت‌ها استفاده کنید.

📎ترانسفر با خودروهای لوکس: درنهایت پس از پایان زمان انتظار، کارت پرواز را تحویل‌تان می‌دهند، راننده‌های CIP حدود یک ربع قبل از پرواز با خودروهای لوکس و بعد از عبور از گیت‌های اختصاصی، شما را پای هواپیما می‌رسانند. علاوه بر این اگر بخواهید، خودروهای CIP از درب منزل تا فرودگاه همراهی‌تان ‌کنند، فقط کافی است هزینه‌ی این خدمت را به طور جداگانه پرداخت کنید.

📎سایر خدمات: سالن کنفرانس، نمازخانه و کافی‌شاپ نیز از دیگر فضاهایی است که برای راحتی مسافران در سالن CIP درنظر گرفته شده است.

📌کدام فرودگاه‌ها خدمات CIP دارند؟

خدمات CIP در فرودگاه مهرآباد
مسافران می‌توانند برای برخورداری از رفاه بیشتر از این خدمات استفاده کنند. سالن CIP در طبقه‌ی بالای ترمینال ۱ فرودگاه مهرآباد واقع شده است. تعدادی فروشگاه هم در اطراف این سالن وجود دارد و مسافرانی که پیش از پرواز موفق به خرید نشده‌اند، می‌توانند از این موقعیت استفاده کنند.

سالن CIP فرودگاه امام خمینی

این سالن، مجهز‌ترین سالن تشریفات اختصاصی کشور به حساب می‌آید که در مساحتی برابر با ۷ هزار متر مربع در سه طبقه به بهره‌برداری رسیده است. مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه امام خمینی(ره) که مایل هستند بعد و قبل از پرواز را در فضایی آرام و بدون استرس بگذرانند می‌توانند از سالن تشریفات و امکانات موجود در آن بازدید و استفاده نمایند. این جایگاه به‌عنوان یک ترمینال اختصاصی برای افراد ویژه به نحوی طراحی شده است که مسافرین محترم جایگاه به همراه مستقبلین و یا مشایعین محترم در فضایی آرام و بدون نیاز به اجرای فرایندهای عادی عملیات فرودگاهی نظیر دریافت کارت پرواز و تحویل بار در این مدت ضمن استراحت و پذیرایی شایسته از میز اردو مجهز استفاده نمایند.

خدمات CIP فرودگاه امام خمینی

 • ارائه خدمات انتقال مسافر از مبدا به فرودگاه و بالعكس بوسيله خودروهای تشريفات
 • ترانسفر تا پای پلکان پرواز و بالعکس توسط راهنمای مخصوص CIP
 • كافی شاپ لوكس و سرو انواع نوشيدني گرم و سرد و انواع شيريني، سالاد و دسر جهت مسافرين CIP
 • امكان استفاده از ميز اردور جهت مسافرين، مستقبلين و مشايعت كنندگان
 • دریافت کارت پرواز توسط مسئولین مربوط CIP
 • انجام کلیه امور مربوط به بار و ویزا توسط مسئولین مربوط CIP (اخذ ویزا فرودگاهی با هماهنگی قبلی)
 • استفاده و تردد گیت‌های اختصاصی سپاه، پلیس، گمرک و پذیرش بار
 • استفاده از فروشگاه‌های لوکس با برندهای خارجی و داخلی معتبر
 • استفاده از اینترنت وایرلس و اتاق مخصوص کامپیوتر و اینترنت
 • باجه بانک اختصاصی به منظور انجام امور بانكی اعم از ارزی (غیر از ارز مسافرتی) و ريالی مسافرين
 • اتاق اختصاصی سیگار با تهویه استاندارد
 • فروشگاه خشکبار، چرم، صنایع دستی و خاویار
 • سالن کنفرانس و ملاقات‌های خصوصی جهت مذاکرات تجاری
 • سوئیت‌های ویژه برای اقامت‌های موقت و استراحت‌های کوتاه